Logo Podlogi Jablonski
Banerki

MISTRZOSTWA MŁODYCH PARKIECIARZY

30 styczeń 2014

W przygotowaniu.

II Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski Parkieciarzy w Kategorii Open

26 sierpień 2009

W dniach 19-21 września 2008 r. odbyły się zorganizowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy Drugie Mistrzostwa Polski Parkieciarzy w Kategorii Open. Założeniem imprezy było wyłonienie najlepszego fachowca w układaniu parkietu. W mistrzostwach udział wzięli najlepsi fachowcy prezentujący wysoką klasę mistrzowską w układaniu parkietu. Konkurencja polegała na ułożeniu podłogi z klepek parkietowych 22×60x360 mm na płycie o wielkości 108×108 cm, wyszlifowaniu jej i na końcu zaolejowaniu.  Do ułożenia wszyscy uczestnicy otrzymali wzór podłogi składający się z czterech tafli parkietowych z parkietu dębowego i jesionowego zaprojektowany przez Komisje konkursową. Projekt podłogi uczestnicy konkursu otrzymali tuż przed zawodami. W konkursie mogli uczestniczyć wszyscy parkieciarze z całego kraju. Pierwszy etap konkursu obejmował wyłonienie 20 zawodników z pośród 50, którzy nadesłali swoje zdjęcia wraz z opisami swoich  prac.  Do konkursu zakwalifikował się parkieciarz z Naszej Firmy pan Piotr Kruk.
Pierwszego dnia zawodów  w piątek wszyscy zawodnicy otrzymali wzory projektu do wyklejenia, wyjaśniono dokładnie zasady mistrzostw, sposób oceniania i warunki zachowania bezpieczeństwa w trakcie wykonywania pracy. Po zakończeniu odprawy zawodnicy wylosowywali numery stoisk startowych. Drugiego dnia zawodów zawodnicy mieli za zadanie przygotować płytę do wyklejania, poprzycinać klepki, dopasować i przykleić na przygotowanej wcześniej płycie. W niedzielę zawodnicy mieli za zadanie wyszlifować i zaolejować prace. O godzinie 14:00 oficjalnie zakończono wykonywanie prac i Komisja konkursowa przystąpiła do ich oceniania. Tym razem Komisja miała niełatwe zadanie, ponieważ wiele prac było na podobnym, dobrym poziomie. Komisja uzbrojona w metrówki i kątowniki ruszyła do pracy, aby wykonać pomiary i sprawdzić poprawność wykonanych prac. Przez dwa dni bacznie przyglądali się pracy zawodników, prowadzili notatki na bazie swoich obserwacji. Na całość oceny wpływał sposób wykonania prac, zachowanie warunków bezpieczeństwa, estetyka i końcowe pomiary. Po przeprowadzeniu obrad przez Komisję wyłoniono trzech najlepszych parkieciarzy. Wśród wyróżnionych parkieciarzy znalazł się również pan Piotr Kruk.

I Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski Parkieciarzy w Kategorii Open

26 sierpień 2009

Trzynastego października 2006 r. odbyły się zorganizowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy Pierwsze Mistrzostwa Polski Parkieciarzy w Kategorii Open. Założeniem imprezy było wyłonienie najlepszego fachowca w układaniu parkietu. W mistrzostwach udział wzięli najlepsi fachowcy prezentujący wysoką klasę mistrzowską w układaniu parkietu. Konkurencja polegała na ułożeniu podłogi z klepek parkietowych o wielkości 1 metra kwadratowego, wyszlifowaniu go i na końcu zaolejowaniu.  Do ułożenia wszyscy uczestnicy otrzymali wzór podłogi w kształcie gwiazdy zamkniętej w kwadracie opracowany przez Komisję konkursową. Projekt podłogi uczestnicy konkursu otrzymali tuż przed zawodami. W konkursie mogli uczestniczyć wszyscy parkieciarze z całego kraju. Pierwszy etap konkursu obejmował wyłonienie 20 zawodników z pośród 40, którzy nadesłali swoje zdjęcia wraz z opisami swoich  prac.  Do konkursu zakwalifikował się parkieciarz pan Mariusz Jabłoński.
Pierwszego dnia zawodów  w piątek wszyscy zawodnicy otrzymali wzór projektu do wyklejenia, wyjaśniono dokładnie zasady mistrzostw, sposób oceniania i warunki zachowania bezpieczeństwa w trakcie wykonywania pracy. Po zakończeniu odprawy zawodnicy wylosowywali numery stoisk startowych. Drugiego dnia zawodów zawodnicy mieli za zadanie przygotować płytę do wyklejania, poprzycinać klepki, dopasować i przykleić na przygotowanej wcześniej płycie. Jak się okazało nie wszystkim zawodnikom udało się zakończyć ten etap pracy w sobotę (skończyło jednanie 12 osób w tym parkieciarz pan Mariusz Jabłoński) i Komisja konkursowa przedłużyła czas na przyklejenie do godziny 12:00 dnia następnego. W niedzielę zawodnicy mieli za zadanie wyszlifować i zaolejować prace. O godzinie 14:00 oficjalnie zakończono wykonywanie prac i Komisja konkursowa przystąpiła do ich oceniania. Komisja uzbrojona w metrówki i kątowniki ruszyła do pracy, aby wykonać pomiary i sprawdzić poprawność wykonanych prac. Przez dwa dni bacznie przyglądali się pracy zawodników, prowadzili notatki na bazie swoich obserwacji. Na całość oceny wpływał sposób wykonania prac, zachowanie warunków bezpieczeństwa, estetyka i końcowe pomiary. Po przeprowadzeniu obrad przez Komisję wyłoniono trzech najlepszych parkieciarzy. Wśród nich znalazł się pan Mariusz Jabłoński zajmując zasłużone 2 miejsce. 

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej

Banerki