Logo Podlogi Jablonski
Banerki

Olej Majster WOCA

olej-zewnetrzny

Zastosowanie
Olej Majster naturalny lub biały - transparentny,stosowany jest do nieobrobionych lub wstepnie ługowanych podłóg drewnianych z miekkiego lub twardego drewna, jak te9 do korka. Olej Majster naturalny zalecany jest do ciemnych gatunków drewna takich jak; merbau, mahon, dab, wisnia, zas biały, transparentny do jasnych jak; sosna, swierk, jesion, buk, jasny dab, hewea itp.

Własciwosci
Olej Majster wnika w pory drewna i tam utwardzajac sie zabezpiecza ja od wewnatrz. W ten sposób powstaje bardzo odporna i łatwa do pielegnacji powierzchnia. Olej naturalny bardzo głeboko podkresla strukture drewna, zas stosowanie oleju białego pozwala na długo zachowac własciwosci jasnego drewna.

Olej Majster dostepny jest w pojemnikach 1,0 l, 2,5 l, 5 l, 10 l i 20 l. Pojemniki sa wykonane z polietylenu i posiadaja zamkniecie chroniace przed dziecmi. Z tyłu pojemnika znajduje sie dokładna instrukcja stosowania. Olej Majster nale9y przechowywac w chłodnym miejscu, nie nara9onym na zamarzniecie i pod zamknieciem. Chronic przed promieniami słonecznymi. Olej naturalny mo9na nanosic bezposrednio, zas biały nale9y dokładnie wymieszac.

Warunki srodowiskowe
Produkt jest pod stała kontrola laboratoryjna. Dotyczy to zarówno surowców jak i gotowych wyrobów. Produkt posiada pieczec IBR (Instytut Biologii Budowlanej) w Rosenheim. Nie zawiera 9adnych srodków zapachowych czy te9 syntetycznych barwników. Zgodnie z badaniem 301A-E ÖECD zastosowane srodki powierzchniowo czynne ulegaja biologicznemu rozkładowi.

Zakres stosowania
1 l oleju Majster wystarcza na ok. 12 m2 powierzchni drewna. Wydajnosc jest zale9na od gatunku drewna jak te9 od sposobu nanoszenia. Powierzchnia musi byc sucha, czysta i odtłuszczona. Aby olej został dobrze wchłoniety, po około 20-30 min. nale9y go starannie wmasowywac w drewno. Po 4-6 godzinach olej jest wstepnie utwardzony, natomiast po około 48 godz. utwardza sie całkowicie. Do tego czasu chronic powierzchnie przed woda. Ze wzgledu na szybkie schniecie zaleca sie olejowanie maszynowe. (dalsze informacje znajduja sie w instrukcji)

Inne informacje
W czasie olejowania jak tez schniecia zalecane jest przewietrzanie pomieszczenia, ale bez przeciagów.

Ostrzeżenie: Nasaczone olejem szmaty, wkładki polerskie itp. po u9yciu nale9y namoczyc w wodzie lub spalic. Grozba samozapalenia.

Zmywanie i pielegnacja
Zaleca sie regularna pielegnacje powierzchni mydłem do podłóg WOCA. Przed przystapieniem do obróbki Olejem Pielegnacyjnym podłoge nale9y gruntownie przemyc Intensywnym Zmywaczem. Czestotliwosc pielegnacji zale9na od stopnia zabrudzenia lub zu9ycia.

Dane techniczne
Deklaracja Składniki olejów roslinnych rozpuszczalne w izoparafinie, odwadniacze, dwutlenek tytanu (biel) z recyklingu, srodki powierzchniowo czynne Zużycie 8-12 m2/l, zale9nie od gatunku drewna Współczynnik pH - Ciear naturalny 0,90 g/cm3 biały 0,98 g/cm3 Stan Ciekły z osadem Substancje nielotne naturalny: 54% i biały: ok. 58% Temperatura zapalenia >67°C

Olej pielegnacyjny WOCA

Olej pielegnacyjny WOCA

Zastosowanie
Olej pielegnacyjny WOCA stosuje sie do wszystkich olejowanych podłóg drewnianych. Olej pielegnacyjny naturalny zwykle stosowany jest do ciemnych gatunków drewna; merbau, teak, wisnia, dab, itp., zas olej pielegnacyjny biały do jasnego lub ługowanego drewna; sosna, swierk, jesion, buk, dab, helvea, itp. Olej pielegnacyjny WOCA zalecany jest równie; do podłóg fabrycznie olejowanych, jako pierwszy srodek pielegnacyjny.

Własciwosci
Olej pielegnacyjny nadaje powierzchni wewnetrzna, jedwabisto matowa warstwe ochronna, podkreslajac jednoczesnie naturalny układ słojów.

Olej pielegnacyjny WOCA jest oferowany w polietylenowych pojemnikach 1 l, 2,5 l i 5 l z zamknieciem zabezpieczonym przed dziecmi. Na tylnej sciance pojemnika znajduje sie dokładna instrukcja stosowania.

Olej pielegnacyjny nale;y przechowywac w chłodnym miejscu, nie nara;onym na zamarzniecie i pod zamknieciem. Olej pielegnacyjny naturalny jest gotowy do uzycia, natomiast olej biały nalezy przed uzyciem dokładnie wymieszac.

Warunki srodowiskowe
Produkt jest pod stała kontrola laboratoryjna. Dotyczy to zarówno surowców jak i gotowych wyrobów.

Produkt posiada pieczec IBR (Instytut Biologii Budowlanej) w Rosenheim. Nie zawiera zadnych srodków zapachowych jak tez syntetycznych barwników. Zgodnie z badaniem 301A-E ÖECD zastosowane srodki powierzchniowo czynne ulegaja biologicznemu rozkładowi.

Zakres stosowania
Przed naniesieniem oleju podłoge nalezy dokładnie umyc Intensywnym zmywaczem i pozostawic do wyschniecia.

Olej pielegnacyjny mozna nanosic recznie lub maszynowo, polerka jednotarczowa z brazowym padem. Po naniesieniu olej wcierac w drewno do momentu, az bedzie maksymalnie nasycone a nastepnie cała powierzchnie wypolerowac do sucha i pozostawic do wyschniecia. Podłoge można myc mydłem WOCA dopiero po 24-48 godzinach.

Ten czas utwardzania jest niezbedny i należy go bezwzglednie przestrzegac.

Inne informacje
W czasie olejowania jak też schniecia potrzebne jest przewietrzanie pomieszczenia, ale bez przeciagów.

Ostrzeżenie: Nasaczone olejem szmaty, wkładki polerskie itp. po użyciu należy namoczyc w wodzie i wysuszyc na wolnym powietrzu lub spalic. Grozba samozapalenia.

Zmywanie i pielegnacja
Do mycia podłóg olejowanych stosowac Mydło do podłóg lub Mydło olejowe WOCA.

Dane techniczne
Deklaracja Składniki olejów roslinnych rozpuszczone w izoparafinie, odwadniacze, dwutlenek tytanu (biel) z recyklingu, srodki powierzchniowo czynne Zużycie 50-60 m2/l, zależnie od gatunku drewna Współczynnik pH - Cieżar naturalny 0,85 g./cm3 biały 0,92 g./cm3 Stan Ciekły, biały z osadem Substancje nielotne naturalne 50% białe55% Temperatura zapalenia > 70 °C

Olej Koloryzujący

kolor

do ręcznego lub maszynowego olejowania podłóg

- do olejowania nowych, jak też odnawiania starych podłóg
- barwi i chroni drewno w jednym cyklu roboczym
- nadaje się do zabawek dla dzieci
- zalecany od strony biologii zamieszkania

Opakowanie - 1l i 2,5l
Wydajność - 10-12m2/l
Dostępny w kolorach:
jasno-broązowy,ciemno-brązowy, czerwono-brązowy, średnio-brązowy, ciemno-czerwono-brązowy,
orzechowy, granitowo-szary, ekstra szary, ekstra biały i czarny.

Zastosowanie
Olej Kolor słuzy do olejowania w jednym cyklu roboczym.
10 koloró w powiązaniu z róznymi obróbkami wstepnymi i gatunkami drewna
pozwala uzyskać bardzo szeroką gamę wybarwień powierzchni.

Rezultat
Nasycenie olejem zabezpiecza powierzchnię frewna przed zabrudzeniami. Powierzchnia jedwabisto-matowa jest nadzwyczaj odporna i można ją bez problemów odnawiać lub naprawiać punktowo.

Obróbka
Olej Kolor można nanosić zaróno ręcznie wałkiem, jak też maszynowo polerką jednorazową.

Obróbka dodatkowa
Po obróbce olejem Kolor i wypolerowaniu do sucha, powierzchnię można dodatkowo zaolejować Lakierem olejowym.

Mydło do podłóg lakierowanych WOCA

olej-do-blatow-kuchennych

Zastosowanie
Mydło do podłóg lakierowanych WOCA idealnie nadaje sie do zmywania wszelkich lakierowanych i malowanych powierzchni, jak te9 wykładzin takich jak; winyl, klinkier, linoleum, laminat, itp.

Jakość
Mydło WOCA nie tworzy 9adnej warstewki i dlatego szczególnie polecane jest do powierzchni, które wymagaja czestego czyszczenia. Mydło WOCA mo9e byc stosowane równie9 do maszynowego mycia podłóg.

Dostepne w pojemnikach: 1 L. i 2,5 L.
Warunki srodowiskowe
Mydło do podłóg lakierowanych WOCA posiada pieczec IBR (Instytut Biologii Budowlanej) w Rosenheim.
W przypadku zanieczyszczenia wód powierzchniowych lub scieków powiadomic odpowiedni odział ochrony srodowiska. Wieksze ilosci zbierac za pomoca srodka wia9acego, jak piasek lub inny chłonny materiał, po czym oddac do utylizacji do uprawnionego punktu przyjmowania odpadów specjalnych. EN 71-3 : Odporny na pot i sline. Nadaje sie do zabawek dla dzieci.

Zakres stosowania
Zaleca sie prace z dwoma wiadrami; jedno z roztworem mydła a drugie z czysta woda do płukania szmaty / zmywaka na kiju.

Obróbka
Do zwykłego mycia wymieszac 125ml mydła z 5 L. wody. Podłoge wycierac w kierunku wzdłu9nym wykładziny. Wa9ne jest, aby po przetarciu na podłodze nie pozostała woda. Szczególnie zabrudzone podłogi lub uporczywe plamy usuwac Intensywnym zmywaczem WOCA.

Zmywanie i pielegnacja
W razie potrzeby pielegnacje powierzchni mo9na wykonac Lakierem pielegnacyjnym WOCA.

Dane techniczne
Deklaracja woda, roslinne kwasy tłuszczowe, cukrowe srodki powierzchniowo czynne. Zużycie 400 m2/l Współczynnik pH 10,2 Cie%ar 1,0 Stan ciecz Substancje nielotne 5-8 % Temperatura zapalenia - Dane dot. bezpieczenstwa www.woodcaredenmark.com

Mydło do podłóg WOCA

Mydło do podłóg WOCA

Zastosowanie
Mydło WOCA naturalne i białe, jest stosowane do regularnego oczyszczania i pielegnacji wszelkich podłóg, szczególnie do podłóg olejowanych. Jednak:e białe mydło /ze wzgledu na pigmentacje/ nie powinno byc stosowane do zmywania powierzchni lakierowanych. Zarówno mydło naturalne jak i z białym pigmentem mo:na wykorzystywac do ługowanych podłóg jako obróbke koncowa; gruntujaco – zabezpieczajaca, dotyczy to równie: surowych powierzchni. Mydło bezbarwne stosuje sie do podłóg olejowanych olejem naturalnym, zas białe do podłóg olejowanych na biało.

Własciwosci
Mydło WOCA jest produkowane na bazie naturalnych tłuszczów sojowych i kokosowych. Dzieki wysokiemu udziałowi ciał stałych posiada du:a siłe wypełniania. Po przetarciu mieszanina mydła na powierzchni pozostaje cienka warstwa odnawialna. Ta cienka warstwa stanowi dodatkowa ochrone przede wszystkim dla podłóg olejowanych. Mydło do podłóg WOCA jest oferowane w polietylenowych pojemnikach plastykowych o pojemnosci 1 l, 2,5 l, 5 l i 10 l z zamknieciem chroniacym przed dziecmi. Na tylnej sciance pojemnika znajduje sie dokładna instrukcja stosowania. Mydło nale:y przechowywac w zamknietych pojemnikach w suchym i chłodnym miejscu, nie nara:onym na zamarzniecie. Mydło naturalne mo:na stosowac bezposrednio, zas białe przed u:yciem dobrze wymieszac.

Warunki srodowiskowe
Produkt jest pod stała kontrola laboratoryjna. Dotyczy to zarówno surowców jak i gotowych wyrobów. Produkt posiada pieczec IBR (Instytut Biologii Budowlanej) w Rosenheim. Nie zawiera :adnych srodków zapachowych i barwników. Zgodnie z badaniem 301A-E ÖECD zastosowane srodki powierzchniowo czynne ulegaja biologicznemu rozkładowi. Zastosowanie; jako grunt do ługowanych podłóg z miekkiego drewna Proporcja mieszania powinna wynosic: 0,5 l mydła na 5 l wody). Mydło nale:y nanosic ju: po jednej godzinie od ługowania. Aby uzyskac optymalna ochrone obróbke nale:y wykonac 2-3 krotnie. Pielegnacja / zmywanie podłóg Proporcja mieszania powinna wynosic 1 : 40 (0,125 l mydła na 5 l wody). Mydło nale:y mieszac z ciepława woda. Czestosc mycia i ilosc mydła zale:a od stanu podłogi.

Inne informacje
Nale:y skorzystac z dwóch wiader: jedno do roztworu mydła, zas drugie na wode do płukania mopa. Podłoga wysycha po 2-4 godz., zale:nie od gatunku drewna.

Zmywanie i pielegnacja
W przypadku silnie zabrudzonych powierzchni lub plam przed zastosowaniem mydła powierzchnie nale:y zmyc Intensywnym Zmywaczem WOCA.

Dane techniczne
Deklaracja Woda, zmydlone oleje sojowe i kokosowe, pota:, dwutlenek tytanu z recyklingu (biały) Zu'ycie 50-80 m2/l, zale:nie od gatunku drewna Współczynnik pH 9,5 – nie rozcienczone Cieżar naturalne 1,01 g/cm3 i białe 1,03 g/cm3 Stan Płynny, z osadem Substancje nielotne naturalne 22% białe 25% Temperatura zapalenia produkt niepalny Dane bezpieczenst. www.woodcaredenmark.com

Intensywny Zmywacz WOCA

olej-do-blatow-kuchennych

Zastosowanie
Intensywny zmywacz WOCA stosuje sie do zasadniczego czyszczenia wszelkich podłóg i powierzchni drewnianych przed gruntowaniem Olejem Majster, Olejem Pielegnacyjnym lub Pasta Pielegnacyjna, jak też przed bejcowaniem paneli sciennych i sufitowych oraz po ługowaniu.

Własciwosci
Intensywny Zmywacz WOCA skutecznie rozpuszcza brud, tłuszcz i stare resztki mydła na powierzchni drewna. Silnie odtłuszczajacy zmywacz pozostawia odkryta powierzchnie drewna bez ochrony. Po zmyciu powierzchnie należy pokryc na nowo Pasta pielegnacyjna, Olejem pielegnacyjnym lub Mydłem podłogowym. Intensywny zmywacz usuwa jedynie stara warstwe zewnetrzna z drewna nie wypłukujac oleju.

Intensywny zmywacz jest dostepny w pojemnikach z polietylenu o pojemnosci 1 l i 2,5 l, które posiadaja zabezpieczenie przed dziecmi. Na tylnej sciance pojemnika znajduje sie dokładna instrukcja stosowania. Zmywacz należy przechowywac w zamknietych pojemnikach w suchym i chłodnym miejscu, nienarażonym na zamarzniecie.

Warunki srodowiskowe
Produkt jest pod stała kontrola laboratoryjna. Dotyczy to zarówno surowców jak i gotowych wyrobów. Produkt posiada pieczec I.B.R. (Instytut Biologii Budowlanej) w Rosenheim. Nie zawiera żadnych srodków zapachowych i syntetycznych barwników. Zgodnie z badaniem 301A-E ÖECD zastosowane srodki powierzchniowo czynne ulegaja biologicznemu rozkładowi.

Zakres stosowania:
Proporcje mieszania powinny wynosic 1:20 lub 1:40 (zależnie od stopnia zabrudzenia). Zmywacz należy mieszac z ciepła woda. Zużycie zależy od stanu powierzchni. W przypadku silnie zabrudzonej powierzchni pozostawic zmywacz na kilka minut a nastepnie zmyc woda. Ewentualnie mycie powtórzyc.

Inne informacje
Podłoga schnie 2-4 godz. Zależnie od gatunku drewna, cyrkulacji powietrza i temperatury. Zmywacz można skutecznie stosowac również maszynowo w strefach obiektowych.

Zmywanie i pielegnacja
Po zmyciu powierzchnie należy dodatkowo poddac obróbce Olejem pielegnacyjnym, Pasta pielegnacyjna lub Mydłem podłogowym. Taka pielegnacja jest ważna, gdyż na powierzchni podłogi musi odtworzyc sie warstwa ochronna.

Dane techniczne
Deklaracja Woda, oksyetylenowany alkohol tłuszczowy, Sole sodowe, siarczany, srodki powierzchniowo czynne Zużycie 200 m2/l, zależnie od gatunku drewna Współczynnik pH 12 – nierozcienczony Cie#ar 1,04 g/cm3 Stan ciecz Substancje nielotne 16% Temperatura zapalenia Produkt niepalny Dane dot. bezpieczenstw a www.woodcaredenmark.com

Pasta Pielegnacyjna WOCA

olej-do-blatow-kuchennych

Zastosowanie
Paste pielegnacyjna naturalna lub biała, mo6na stosowac do wszystkich olejowanych podłóg drewnianych. Pasta w kolorze naturalnym zalecana jest do ciemnych gatunków drewna; merbau, mahon, tek, wisnia, itp., zas biała do jasnych; pitch-pine, jesion, buk, dab, hevea, itp.

Paste pielegnacyjna stosuje sie do odnawiania powierzchni olejowanych. W przypadku podłóg fabrycznie olejowanych zaleca sie zastosowanie pasty zaraz po uło6eniu podłogi jako dodatkowe zabezpieczenie. Umiarkowanie zu6yte miejsca mo6na równie6 naprawiac punktowo.

Własciwosci
Wypolerowana pasta pielegnacyjna tworzy górna matowo-jedwabista i ochronna warstwe na podłodze, nadajac drewnu optymalna ochrone jak te6 idealne wykonczenie. Jednoczesnie wzmacnia i uwydatnia naturalne barwy drewna. Nadaje zaolejowanej powierzchni wymagana elastycznosc i po6adany, matowo-jedwabisty połysk. Pasta pielegnacyjna WOCA jest dostepna w tubkach z polietylenu, wraz ze szczegółowa instrukcja nanoszenia. Paste nale6y przechowywac w suchym miejscu, nienara6onym na zamarzanie. Unikac wysokich temperatur i bezposredniego działania promieni słonecznych.

Warunki srodowiskowe
Produkt jest pod stała kontrola laboratoryjna. Dotyczy to zarówno surowców jak i gotowych wyrobów. Produkt posiada pieczec IBR (Instytut Biologii Budowlanej) w Rosenheim. Nie zawiera 6adnych srodków zapachowych czy syntetycznych barwników.

Przygotowanie
Jesli przedtem powierzchnia była przemywana mydłem i/lub jest brudna, najpierw nale6y ja dokładnie przemyc Intensywnym Zmywaczem zmieszanym z woda w stosunku 1:40.

Przed nanoszeniem pasty za pomoca polerki jednotarczowej, powierzchnia musi byc całkowicie czysta i sucha (nie zaleca sie recznego nanoszenia pasty na powierzchnie powy6ej 15 m2). 1 tubka pasty pielegnacyjnej wystarcza na ok. 60-80 m2, zale6nie od gatunku drewna, stanu zu6ycia powierzchni i sposobu nanoszenia. Nie wycierac podłogi na mokro przez pierwsze dwa dni. Miejsca chodzenia przykryc tektura falista (nie stosowac plastyku, gdy6 ten mo6e wejsc w reakcje z olejem). W przypadku wiekszego obcia6enia ewentualnie zastosowac płyty podłogowe jako dodatkowa ochrone. Zakres stosowania Zmyc podłoge Intensywnym zmywaczem WOCA rozcienczonym z woda 1 :40. Pozostawic podłoge na 4-8 godz. do wyschniecia. Podłoga musi byc całkowicie sucha. Cienka warstwe pasty wcierac biała wkładka jednorazowo na powierzchnie 1-2 m2. W przypadku powierzchni powy6ej 10-15 m2 najlepiej jest zastosowac polerke jednotarczowa polerujac po około 5m2. Paste dokładnie wcierac w drewno do momentu, a6 bedzie maksymalnie nasycone a podłoga równomiernie pokryta. Przed przeniesieniem sie na nastepny odcinek, wypolerowana powierzchnie przepolerowac dodatkowo czysta, niestrzepiaca sie szmata bawełniana. Przy maszynowej obróbce ostateczne polerowanie wykonac szmata bawełniana podło6ona pod pad. Odczekac 6 – 8 godz. dopiero potem mo6na podłoge u6ytkowac. Przez nastepne 48 godzin nie zmywac podłogi na mokro; chronic przed zabrudzeniem. Narzedzia czyscic rozcienczalnikiem do oleju WOCA. Grozba samozapalenia: Szmaty nasaczone pasta i pyłem po szlifowaniu moga ulec samozapaleniu. Szmaty zamoczyc w wodzie i przechowywac w szczelnie zamknietym pojemniku, po czym utylizowac. Zmywanie i pielegnacja Do zmywania olejowanych podłóg stosowac Mydło do podłóg WOCA lub Mydło olejowe WOCA. Zale6nie od stopnia zu6ycia paste pielegnacyjna stosowac 1-4 x w roku.

Dane techniczne
Deklaracja Składniki olejów roslinnych, izoparafina, biel tytanowa, srodki powierzchniowo czynne

Wydajnosc
80 m2/400 ml. (zależnie od gatunku drewna) Współczynnik pH Niemierzalny

Gestosc
Kolor naturalny: 0,89 g/cm3, biały: 0,95 g/cm3 Stan Pasta Substancje nielotne > 60% Temperatura zapalenia >70°C

Lakier olejowy WOCA

Lakier olejowy WOCA

Zakres stosowania
Lakier olejowy WOCA jest produktem na bazie oleju do lakierowania wszelkich powierzchni drewnianych a zwłaszcza podłóg i schodów. Przed obróbka lakierem olejowym nie jest wymagane gruntowanie powierzchni. Lakier olejowy WOCA idealnie nadaje sie do lakierowania wszelkich nieobrobionych powierzchni drewnianych, jak te9 do lakierowania uzupełniajacego powierzchni, które były obrabiane lakierem na bazie oleju.

Jakosc
Lakier olejowy tworzy odporna i łatwa w pielegnacji powierzchnie. Daje sie bardzo łatwo nanosic i szybko schnie. Szczególnie zalecany naż podłogi, schody, stoły, regały, itp. Dostepny w połyskuż 10, 30 Opakowaniaż 0,375L. 0,75L. 2,5L.

Warunki srodowiskowe
Lakier olejowy WOCA posiada pieczec IBR (Instytut Biologii Budowlanej) w Rosenheim. W przypadku zanieczyszczenia wód powierzchniowych lub scieków powiadomic ochrone srodowiska. EN 71-3 : Odporny na pot i sline. Nadaje sie do zabawek dla dzieci.

Zastosowanie
Drewno musi byc czyste, suche, bez 9ywicy, tłuszczów, wosku, jak te9 nie zawierac resztek srodków czyszczacych i pielegnacyjnych. Powierzchnie staranne przeszlifowac papierem o ziarnistosci120. Dokładnie odkurzyc i nastepnie przemyc Intensywnym Zywaczem. (nie stosowac na powierzchnie w lakierach wodnych)

Obróbka
Lakierowanie uzupełniajace: Usunac całkowicie uszkodzone warstwy lakieru. Zaczac od ziarnistosci 36, a konczyc 120. Nastepnie dokładnie odkurzyc i przemyc Intensywnym Zmywaczem. Po wyschnieciu podłogi naniesc wałkiem lub pedzlem 2 warstwy lakieru; miedzy szlifowanie papierem o ziarnistosci 120. Nowe lakierowanie Surowa powierzchnie przeszlifowac papierem o ziarnistosci 120. Dokładnie usunac pył po szlifowaniu i umyc podłoge Intensywnym Zmywaczem. Nastepnie naniesc 2-3 warstwy lakieru; miedzy szlifowanie papierem 120. Odnawianie powierzchni: Delikatnie zmatowic powierzchnie drobnym papierem i usunac pył po szlifowaniu. Naniesc wałkiem jedna lub dwie warstwy lakieru. Po wyschnieciu pierwszej warstwy przeszlifowac papierem o ziarnistosci 120 i usunac pył po szlifowaniu. Naniesc w taki sam sposób druga warstwe i pozostawic do wyschniecia

Zmywanie i pielegnacja
Do regularnej pielegnacji i zmywania stosowac mydło do podłóg lakierowanych WOCA i lakier pielegnacyjny WOCA.

Dane techniczne
Deklaracja Oleje, dodatki Zu$ycie 8-10 m2/l Cie$ar 0,90 Stan ciecz Substancje nielotne 51 % Temperatura zapalenia >40° C Dane dot. bezpieczenstwa www.woodcaredenmark.com Czas schniecia Ok. 6 godzin przy 20° C. Daje sie szlifowac po: Ok. 6 godzinach przy 20° C. Można po nim chodzic po: ok. 24 godzinach Pełne utwardzenie po: Ok. 1 tydzien Składowanie w chłodnym miejscu, bez ryzyka zamarzniecia. Narzedzia Czyscic rozcienczalnikiem do olejów

Lakier Pielegnacyjny WOCA

Lakier Pielegnacyjny WOCA

Zastosowanie
Lakier Pielegnacyjny WOCA idealnie nadaje sie do wszelkich lakierowanych powierzchni.

Jakosc
Lakier Pielegnacyjny WOCA wzmacnia lakierowana powierzchnie chroniac ja przed zu8ywaniem sie i pekaniem, a przez to zwiekszajac jej 8ywotnosc. Przy ka8dym ponownym nanoszeniu stara warstwa jest usuwana nie powodujac zgrubienia lakieru na podłodze. Dostepny w połyskuż 10 i 30 W pojemnikachż 1,0 L. i 2,5 L.

Warunki srodowiskowe
Lakier Pielegnacyjny WOCA posiada pieczec IBR (Instytut Biologii Budowlanej) w Rosenheim. W przypadku przedostania sie do wód powierzchniowych lub scieków powiadomic ochrone srodowiska.
Mniejsze ilosci zbierac za pomoca srodka wiażacego; piasek lub inny chłonny materiał, po czym oddac do utylizacji do uprawnionego punktu przyjmowania odpadów specjalnych.
EN 71-3 : Odporny na pot i sline. Nadaje sie do zabawek dla dzieci.

Zakres stosowania
Powierzchnia musi byc sucha i czysta. Przemyc podłoge Intensywnym Zmywaczem WOCA i pozostawic do wyschniecia. Przed nało8eniem Lakieru Pielegnacyjnego powierzchnia musi byc całkowicie sucha.

Obróbka
Nierozcienczony Lakier Pielegnacyjny nanosic w postaci cienkiej warstwy. Jesli szmata (zmywak na kiju) jest brudna - przemyc w czystej wodzie i dokładnie wykrecic, po czym kontynuowac nanoszenie. Kiedy powierzchnia zaczyna schnac nale8y zakonczyc lakierowanie. Po upływie około 30 minut mo8na ju8 ostro8nie korzystrac z podłogi. Nie jest wymagana 8adna dodatkowa obróbka.

Zmywanie i pielegnacja
Regularne czyszczenie powierzchni lakierowanej mo8na przeprowadzac mydłem do podłóg lakierowanych.

Dane techniczne
Deklaracja Woda, polimery, emulsje woskowe Zu%ycie 6-10 m2/l Współczynnik pH 7,5 Cieżar - Stan ciecz Substancje nielotne 12 % Temperatura zapalenia - Dane dot. bezpieczenstwa www.woodcaredenmark.com Czas schniecia ok. 30 min Narzedzia Czysta woda

Mydło olejowe WOCA

Mydło olejowe WOCA

Zastosowanie
Mydło olejowe WOCA, naturalne lub białe stosowane jest do zmywania, pielegnacji i konserwacji podłóg olejowanych. Mydło naturalne zalecane jest do podłóg olejowanych olejami naturalnymi, zas białe – do podłóg obrabianych na biało. Mydło nie tylko odswieża podłoge, ale również oszczednie i efektywnie ja zmywa jednoczesnie dodatkowo pielegnujac. Uwaga: Mydła nie wolno stosowac do lakierowanych lub olejo-lakierowanych powierzchni.

Własciwosci
Mydło WOCA jest produktem przyjaznym dla srodowiska, który wytwarzany jest m.in. z uszlachetnionych składników olejów roslinnych i łagodnych aktywnych składników zmywajacych, które łacza ze soba zmywanie i jednoczesna pielegnacje. Dzieki temu zachowany zostaje naturalny kolor olejowanej podłogi. W przypadku podłóg bardziej narażonych zużycie Mydło olejowe WOCA szybko i efektywnie odbudowuje wewnetrzna warstwe ochronna, która ponownie odtwarza naturalna barwe drewna i tym samym podłoga staje sie łatwa do pielegnacji. W przypadku powierzchni olejowanych na biało, mydło białe pozwala na długo zachowac biały, jasny kolor. Olejowane podłogi należy regularnie konserwowac olejem pielegnacyjnym w mieszkaniach zaleca sie to przeprowadzac raz w roku, a w przypadku podłóg bardziej obciażonych – czesciej. Mydło olejowe WOCA w kolorze naturalnym i białym jest dostepne w polietylenowych pojemnikach o pojemnosci 1,0 i 2,5 l z zamknieciem chroniacym przed dziecmi. Na tylnej sciance pojemnika znajduje sie dokładna instrukcja stosowania. Mydło należy przechowywac w szczelnie zamknietych pojemnikach, w suchym miejscu o temperaturze powyżej zera, nie narażonym na bezposrednie działanie promieni słonecznych i wysokich temperatur. Produkt przed użyciem dobrze wymieszac.

Warunki srodowiskowe
Produkt jest pod stała kontrola laboratoryjna. Dotyczy to zarówno surowców jak i gotowych wyrobów. Ponadto odsyłamy do Karty Charakterystyki Preparatu.

Obróbka
Produkt stosowac w postaci rozcienczonej. Do bieżacej pielegnacji zachowawczej wystarcza mycie mydłem olejowym WOCA. Natomiast w przypadku podłóg mocno zabrudzonych, podłoge należy wstepnie przemyc Intensywnym zmywaczem a nastepnie mydłem olejowym. Pojemnik starannie wymieszac przed użyciem a podłoge dokładnie odkurzyc. Proporcje mieszania: Mydło olejowe WOCA zmieszac z ciepła woda w stosunku 1:20 (250 ml odswieżacza na 5 l wody). Steżenie może byc mniejsze lub wieksze, zależnie od zabrudzenia lub zużycia powierzchni. Umyc podłoge zmoczona i lekko wykrecona szmata lub zmywakiem na kiju w kierunku słojów drewna. Na koniec przetrzec jeszcze raz podłoge zmoczona i lekko wykrecona szmata lub zmywakiem na kiju. Zawsze używac dwóch wiader: jedno do roztworu mydła i drugie z czysta woda do płukania zmywaka. Zaleca sie w jednym cyklu roboczym przemywac małymi powierzchniami – ok. 10 m2. W ten sposobów unika sie ryzyka dłuższego zalegania wody na powierzchni. Podłoga powinna schnac przez ok. 2 godziny, zanim bedzie można z niej ostrożnie korzystac.

Banerki